PO ČASE ZASE TROCHA NOTIČEK

13bře

Chybí mi hudba. Respektive skládání hudby (akord za akordem), psaní písňových textů (lov slova za slovem), pobyt s kapelou na pódiu, pobyt s kapelou v backstage, pobyt s kapelou na benzínce... samozřejmě by se dalo namítnout, že se slam poetry, který se věnuju, je to podobný, a ten, kdo by to namítl, by měl v mnohém pravdu. Ovšem v čem se kapela a slam poetry rozcházejí, je fakt, že slam poetry zůstává více či méně solitérní záležitostí, zatímco kapela je záležitost kolektivní.

A to jsem se jednou takhle v pět hodin ráno ocitl ve vlaku z Prahy do Plzně, krapet fyzicky poničen, přiznávám, po akci v Café V lese, což je místo, kde jsem zažil hrozně věcí, a ty věci dodnes jaksi dejchaj, dávají o sobě vědět, chvíli jsem se zdržel v bytě u kamaráda na Václaváku, asi necelý dvě hodiny se tam prospal, což je horší než bejt nonstop vzhůru, kdo to zná, ten jistě potvrdí, je to jako postavit před někoho talíř s grandiózní krupicovou kaší vrchovatě posypanou kakaem, ale dovolit mu si sotva líznout, prostě v tomhle stavu jsem nasedl na vlak směr domů, že si třeba možná ještě trochu dáchnu ve vláčku motoráčku, jenže přetaženost, a tak jsem poslouchal hudbu a četl básně a myslel na kdysi a daleko... a najednou jsem začal skládat písničku.

Na to konto jsem se ozval kamarádovi z dávno rozpadlých a mrtvých kapel, samozřejmě již umytý a vyklidněný a stabilizovaný, jestli bych u něho nemohl písničku nahrát, jestli něco nezkusíme, jestli nepotvoříme, a on že to můžeme zkusit. A tak jsme to zkusili a vzniklo demo, který rozhodně není hotový, ale jestli se k němu ještě někdy někdo vrátí, to těžko říct, a tak pouštím do éteru aspoň betaverzi, abych se s vámi drobátko podělil.

Tu písničku si můžete poslechnout tady, přátelé: https://bandzone.cz/fildak.

Klidně mi někde nechte koment, budu rád. :) 

Zpět Do kategorie