Filip Koryta

Jmenuju se Filip. To v překladu znamená milovník koní. Spíš než koně ale miluju tvoření. Tvoření textů. A je úplně jedno, jestli jde o báseň, povídku, divadelní hru, písničku nebo slogan. Potřebuju psát. A to psaní, ty texty pak potřebuju prezentovat. A je úplně jedno, jestli v klubu, v divadle, anebo v kavárně. Prostě se potřebuju vyjádřit.

Proto jsem tady.

Těší mě

Nejnovější zápisky


PO ČASE ZASE TROCHA NOTIČEK

13bře

Chybí mi hudba. Respektive skládání hudby (akord za akordem), psaní písňových textů (lov slova za slovem), pobyt s kapelou na pódiu, pobyt s kapelou v backstage, pobyt s kapelou na benzínce... samozřejmě by se dalo namítnout, že se slam poetry, který se věnuju, je to podobný, a ten, kdo by to namítl, by měl v mnohém pravdu. Ovšem v čem se kapela a slam poetry rozcházejí, je fakt, že slam poetry zůstává více či méně solitérní záležitostí, zatímco kapela je záležitost kolektivní.

Pokračovat

ZÁŽITEK, KTERÝ JINDE NENAJDETE

03bře

Slam poetry. Pokud bychom termín doslovně přeložili, vyšla by nám „poezie, která praští“. Ale zajímá dnes někoho poezie? Šimon Felenda – jihočeský slamer, kterému se v loňském roce podařilo probojovat až na Mistrovství ČR ve slam poetry – se vás pokusí přesvědčit, že tento soutěžní formát poezie má rozhodně co nabídnout.

Pokračovat

ÚMORNÝ ÚNOR? ANO I NE!

02úno

Rozklikl jsem hromadný email, který mi poslala jistá firma. Slibovali, že se i v dalších 365 dnech budou snažit, abych se měl dobře. Co já, my všichni. Jenže co ten den s pořadovým číslem 366? Na ten zapomněli? Nebo se nechtějí podívat do očí pravdě? Mají strach, že budou muset držet suchý únor o den déle? Budiž, nikomu strach nezazlívám. Ale já ho nemám! A tak pracuju i 29. února. Přesvědčte se v přiloženém seznamu událostí, kde se dozvíte, kde se můžeme potkat.

Pokračovat
Minulost

Co dělám?

Slam poetry,
soutěže, exhibice

Slam poetry, soutěže, exhibice

Bojíte se poezie? Už nemusíte! Obzvlášť pokud do ní vnesete prvky sportu. Slam poetry je totiž soutěž. Čtete správně – soutěž! Soutěž v prezentaci vlastních textů.

Více informací

Moderování
naprosto čehokoli

Moderování naprosto čehokoli

Sháníte moderátora na firemní večírek? Aukci? Ples? Svatbu? Pohřeb? Beze všeho!

Více informací

Copywriting

Copywriting

Chcete, aby vaše reklamní texty měly šmrnc? Pojďme to probrat!

Více informací

Lekce
kreativity

Lekce kreativity

Chcete tvořit, ale něco vám v tom brání? Nebojte se ozvat!

Více informací
Je toho samozřejmě ještě víc!

Rozšiřte si knihovnu

Falknov Calling

Dokumentarista Bohdan Bláhovec o mně v souvislosti s touto knihou prohlásil, že jsem jeden z nejzajímavějších literárních hlasů mileniálské generace. Až si knihu přečtete, dejte vědět, co si myslíte vy.

Koupit
Falknov Calling

Promiň

Další sbírka slamových textů. Obsáhlejší. Tučnější. Vymazlenější. Experimentálnější. Hravější. Prostě lepší!

Koupit
Promiň
Chcete vidět víc? Pojďte sem!

Vlídná slova vlídných kolegů